Tooteportfelli müügipotentsiaali analüüs Amazonis

Rahvusvahelised müügiplatvormid annavad hea võimaluse toodete eksportimiseks, sest nendel platvormidel on inimesed, kes ainult ei otsi informatsiooni ega võrdle tooteid, vaid kes on tulnud konkreetseid tooteid ostma. Ettevõtete ülesandeks on välja valida sobilik e-müügikanal või kanalite kombinatsioon ning turud, kuhu laieneda. Väga oluline on vastavalt platvormile, turule ning nõudlusele-pakkumisele valida välja tooted, mis eristuvad konkurentsist ja mille tootelehti hästi optimieerides on võimalik konkurentsi edestada.

Rahvusvahelistel müügiplatvormidel on Eesti ettevõttete toodete ekspordiks ka teisi plusse. Muuhulgas on mitmetel platvormidel võimalik automatiseerida tellimuste täitmist ning tarnet klientideni; saada ilma lisaturunduseta korduvkliente ning võita endale kliente, kes algselt tuli mõne teise ettevõtte toodet ostma.

Amazon on nii Ameerikas kui ka Euroopas juhtiv e-müügikanal nii ostjate arvu, ostude mahu kui tootevaliku poolest. Amazon pakub inimestele usaldusväärset ostukeskkonda ja kindlat klienditeeninduskvaliteeti, mis julgustavad kliente ostma ka tundmatute brändide tooteid. Seetõttu alustatakse sageli e-kaubanduses ekspordi tegemist just selle platvormi mõnel sihtturul.

Müügipotentsiaali analüüs annab ettevõttele ülevaate ning hinnangu sellest, missugune on analüüsitavate toodete turuseis antud müügikanalis ning milline on nende toodete müügipotentsiaal arvestades platvormi eripärasid. Analüüs tugineb otse turult pärinevatele andmetele.

Analüüs annab ettevõttele võimaluse hinnata oma toodete potentsiaali antud müügikanalis ning välja valitud turgudel ilma turule sisenemise investeeringuid tegemata.

Müügipotentsiaali analüüs koosneb järgmistest osadest:

  1. Amazoni kui e-müügikanali tutvustus
  2. Analüüsitavate toodete Amazoni turu ülevaade
  3. Analüüsutravate toodete analüüs ning Amazoni märksõnade analüüs
  4. Konkurentide analüüs
  5. Müügimahtude analüüs
  6. Kokkuvõte ja soovitused järgmisteks sammudeks

 

Kontakt

Võta ühendust

Jäta meile oma ettevõtte andmed ja me võtame sinuga ise ühendust võimalike projektide aruteluks.

Liitu uudiskirjaga

Saadame eestimaiste firmade edulugudest teateid. Aegajalt. Ei spämmi.