Eesti Ekspordi Fond

Eesti Ekspordi Fond investeeriks Eesti ettevõtete ekspordiplaanide elluviimisesse nii nõuga kui ka jõuga.

Lootus ei ole strateegia

Kui ettevõtte ekspordistrateegia sisaldab liiga suures koguses ainet nimega Lootus.

SEE ei ole muna ja kana probleem

Tootearendus ei ole muna ja kana probleem, sest on selge, et enne tuleb õppida turgu tundma ja alles siis kui müügipotentsiaali analüüs annab tootearendusideele rohelise tule, tasub hakata tegelema reaalse tootearendusega.

Koduväljakueelis ja topeltlöök allapoole vööd

Minnes võõrale turule ei kaotata üksnes oma koduväljakueelist, vaid see eelis “antakse” konkurentidele, kelle jaoks on tegemist koduturuga. Nii et Eestis koduväljakueelist nautinud ettevõtjat tabab eksportturul topeltlöök allapoole vööd.

Boost yourself või hoopis calm yourself?

Vaadates enda ümber, siis paistab, et maailm võiks ka tervikuna vajada hoopis maha rahunemist, mitte üles boostimist.

Kooliraha või hoopis lollimaks?

Kui puutun kokku Eesti ettevõtjate kogemuslugudega, siis mõtlen küll, et kas iga ettevõtja ikka peab ekspordiga alustades väikse varanduse kooliraha nime all korstnasse kirjutama.

Eksport ei sobi armunutele

Ekspordi puhul on uue turu tagasiside kuulamise võime lihtsalt niivõrd oluline, et kui see võime on mingilgi määral pärsitud, siis head nahka loota ei ole.

2 triljonit eurot aastas

Igal aastal kulutab üle 250 000 Euroopa Liidus asuva riigiasutuse teenuste, ehitustööde ja asjade ostmisele ca 14% SKTst - see on umbes 2 triljonit eurot aastas.

Kui müüd Amazonis, siis müü juba ka eBays

Müües tooteid Amazonis, on võimalik hakata samu tooteid müüma lisaks ka teistes e-müügikanalites (nagu näiteks eBay) selleks eraldi logistika ning tellimuste haldamise süsteemi üldse üles seadmata. Sellisel viisil kulgeb uue müügikanali testimine väiksema kuluga ning uute müügikanalite lisamine on üsna kiire protsess.

Kontakt

Võta ühendust

Jäta meile oma ettevõtte andmed ja me võtame sinuga ise ühendust võimalike projektide aruteluks.

Liitu uudiskirjaga

Saadame eestimaiste firmade edulugudest teateid. Aegajalt. Ei spämmi.