Rahvusvahelised ja sihtturu põhised e-poed

Rahvusvahelistel ning sihtturu põhistel e-poodidel on üks suur erinevus kui neid võrrelda selliste tuntud müügiplatvormidega nagu Amazon, eBay ja Walmart – iga toote ning brändi tootevalikusse võtmise üle otsustab just e-pood ise ning seetõttu ei ole e-poodi sisse saamise protsess nii lihtne ja kiire nagu veebiturgude puhul. Lisaks ei ole ka ettevõtjatele väga hästi välja arendatud platvormi oma toodete haldamiseks ning sageli on toodete platvormi sisene turundamine ning reklaamimine piiratum.

E-poed võivad olla nii laiema tootevalikuga pakkudes klientidele kõiki tooteid sarnaselt müügiplatvormidele, kuid paljud tuntumad e-poed müüvad ühe kindla tootegrupi või nišši tooteid – nagu näiteks ilutooteid, mööblit, toidulisandeid jne.

Oma toodetega e-poodi sisse saamiseks ei piisa ka nendele poodidele emaili või avalduse saatmisest ning sõltuvalt vastuvõtmise kriteeriumitest ning e-poe fookusest tuleb ehitada ettevõtetel nende poodidega hea suhe ning järjepidevalt presenteerida ideed, miks just need tooted peaksid olema antud müügikanalis esindatud.

Mõned tuntumad e-poed on näiteks Iherb, Cult Beauty, Sephora, John Lewis, Media Markt, Love Lula, Tesco jm.

Eesti Ekspordi agentuur aitab sul:

 1. Leida uusi rahvusvahelisi ning siht turupõhiseid e-poode, mis sobivad just sinu toodetele
 2. Töötada välja strateegia rahvusvaheliseks ekspordiks erinevate e-poodide kaudu ning pidada e-poodidega läbirääkimisi (milline või millised e-poed valida, missuguste toodetega läbirääkimistesse asuda, mis vormis tooteid presenteerida, kuidas tooteid konkurentsis eristuma panna jm)
 3. Strateegiliselt üles ehitada ning manageerida e-poe kontot (konto avamine, toodete listimine, optimeerimine, müümine, reklaamimine)

Meie teenused

 1. Sobivate e-poodide kaardistamine

  Sõltumata tootest ja tootekategooriast on esimeseks sammuks e-poodide kaudu eksportimisel teha kindlaks, missugused oleksid toodetele sobivad e-poed ning millistes riikides

  Loe rohkem
 2. Läbirääkimised e-poodidega

  Läbirääkimistele e-poodidega tuleb läheneda strateegiliselt juba esimesest kontaktist kuni kinnituseni

  Loe rohkem
 3. E-poe konto haldamine ja juhtimine ning toodete turundamine ja müümine

  Aitame seadistada konto ning üles ehitada optimeeritud tootelehed

  Loe rohkem

Kontakt

Võta ühendust

Jäta meile oma ettevõtte andmed ja me võtame sinuga ise ühendust võimalike projektide aruteluks.

Liitu uudiskirjaga

Saadame eestimaiste firmade edulugudest teateid. Aegajalt. Ei spämmi.